Лібанова дала прогноз щодо рівня народжуваності в Україні після війни.


За словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень НАН Елли Лібанової, в Україні спостерігається зниження рівня народжуваності. Починаючи з 2021 року, коли країна вже стала відчувати наслідки пандемії COVID-19, цей показник склав 1,2 (дітей на одну жінку), але через повномасштабну кризу він впав нижче одиниці.
"На європейських стандартах це значення складає 1,5. Я вважаю, що після війни в Україні рівень знову може зрости до 1,5. Однак він не перевищить цю межу", - прогнозує соціологиня під час інтерв'ю Spiegel.
Однак основною причиною демографічної кризи в Україні Лібанова вважає міграцію. Вона наводить дані Європейського статистичного бюро, згідно з якими в ЄС проживає 4,2 мільйона українців із захищеним статусом.
Ще однією причиною є процес старіння населення України, який розпочався ще в 1960-х роках. Тоді рівень народжуваності також був низьким, і в той же час відбувалася трудова міграція, коли молоді українці виїжджали в інші республіки СРСР.
"В Україну привели людей з інших радянських республік через її важливе промислове значення", - розповідає Лібанова. - "Але ці люди були старшого віку. Баланс був на нульовому рівні, але вплив віку був значним".
Читайте також
- НАТО готується до вторгнення Росії після війни в Україні: вся проблема у Трампі
- Лінія фронту станом на 1 липня 2025. Зведення Генштабу
- Зеленський та Генштаб підтвердили загибель комбрига Захаревича
- Foreign Affairs: Україна може досягти "корейського сценарію" у війні з Росією
- Штурми ворога: росіяни змушені атакувати Сумщину "на своїх двох"
- Нестабільна лінія фронту: як точаться бої на Запорізькому напрямку